Özgürlük Değişim Demek:Türkiye İçin Sırada Ne Var?Liberaller İçin Sırada Ne Var? | fnst.org

Özgürlük Değişim Demek:Türkiye İçin Sırada Ne Var?Liberaller İçin Sırada Ne Var?

News17.10.2019
Partnerlerimiz ve arkadaşlarımız ile bir araya gelmişken aramızdan ayrılacak olan direktörmüz Dr. Hans-Georg Fleck’e “Güle Güle” derken ve onun yerine gelecek olan Dr. Ronald Meinardus’a da “Hoş Geldiniz” deme fırsatı bulduk.

Liberaller hayatta tek kesinliğin değişimin olduğunu bilir ve değişimin yaratıcı bir hedefe yönelik olduğuna inanır.

Hızla değişen dünyada, liberallerin karşı karşıya oldukları görev daha iyi ifade edilemezdi. Sınırlar genişliyor, yeni teknolojiler hayatımıza giriyor, yaşam tarzlarımız değişiyor, yeni konular tartışma konusu oluyor. Aynı zamanda, yeni engeller ortaya çıkıyor. Teknolojik dönüşümlere ya da polarize edilmiş siyasal fikirler gibi zorluklara karşı birçok insan kendini güçsüz hissediyor. Böyle bir ortamda, radikal sesler yükseliyor. Liberaller olarak, yalnızca kendimizi bu duruma adapte edebilirsek, bugünkü sorular için yarının cevapları bulabiriz. Bu yüzden Vakıf olarak, hem içeride hem dışarıda vermek istediğimiz mesajımızı netleştiren ve bizi güçlendiren bir değişim sürecine başladık. Bu dönüşüm sürecindeki mottomuz: “Özgürlük için Friedrich Naumann Vakfı, sosyal iletişim için yaratıcı bir yenilik platformdur.” Bu sloganla 9 Ekim günü, İstanbul Feriye Sarayında Türkiye, Avrupa ve tabi ki Friedrich Naumann Foundation’da meydana gelen değişimler hakkında konuşmak için bir araya geldik. Etrafımızdaki dünya çabuk bir şekilde değişirken, FNF Türkiye Ofisi de önemli dönüşümleri yaşıyor. Bu sebeple paydaşlarımız, partnerlerimiz ve arkadaşlarımız ile bir araya gelmişken aramızdan ayrılacak olan direktörmüz Dr. Hans-Georg Fleck’e “Güle Güle” derken ve onun yerine gelecek olan Dr. Ronald Meinardus’a da “Hoş Geldiniz” deme fırsatı bulduk.

FNF Türkiye Ofisinde çok özlenecek olan Dr. Fleck’e en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Aynı zamanda Dr. Meinardus ile çalışmak için ve ondan yeni şeyler öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.