Ekibimiz | fnst.org

Ekibimiz

ABC

Dr. Hans-Georg Fleck

Daimi Temsilci

1953 Almanya, Trier’de doğdu.Eğitim hayatı boyunca Bonn, Würzburg ve Köln Üniversitelerinde, Ortaçağ, Modern ve Doğu Avrupa Tarihi, Siyaset Bilimi ve İskandinav Dilleri çalıştı. Köln Üniversitesinde, tezini Alman sendika tarihi üzerine yazdığı bir doktora derecesine sahiptir. 1991’den beri, Friedrich Naumann Vakfı Polonya’da, daha sonrasında ise Batı Balkan (ağırlıklı olarak Hırvatistan ve Bosna Hersek) ve İsrail/Filistin merkezlerinde Proje Direktörü olarak görev yapmıştır.

Evli ve üç (yetişkin) çocuk babasıdır.Temmuz 2012’den beri, vakfın Türkiye- İstanbul ofisinin başındadır.

Gülçin Sinav

Proje Koordinatörü

1986 Aydın doğumlu olan Gülçin Sinav, İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği mezunudur. Yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesi ve European Institute ortaklığında, Avrupa Çalışmaları alanında almıştır. Daha önce İspanyol Büyük Elçiliği Ekonomi ve Ticaret Ofisi, ARI Hareketi ve İstanbul Aydın Üniversitesi'nde çeşitli deneyimleri vardır. Mart 2013'ten beri FNF ofisinde çalışmaktadır.

Elif Güney

Proje Koordinatörü

Elif Güney, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Bir yıl boyunca, Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) derneğinin Boğaziçi Üniversitesi temsilciliğini yaptı. Ayrıca, TUİÇ bünyesinde Latin Amerika Çalışmaları Merkezi'nin (LAÇAM) kurulmasına katkıda bulundu. İkinci ve üçüncü sınıf öğrencisi olduğu dönemde, Türkiye'nin ilk Jean Monnet Mükemmellik Merkezi olan Avrupa Çalışmaları Merkezi’ne bağlı Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezi Öğrenci Forumu'nda üye ve direktor olarak görev aldı. Lisansının son yılında Erasmus + programının bir parçası olarak, Universitad Complutense de Madrid, İspanya’da bir dönem geçirdi. Friedrich Naumann ekibine katılmadan önce Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki gençlerin sorunlarını çözmek kurulan ve bir gençlik STK'sı olan Co-Opinion’nın kurucu ekibinde yer aldı. İstanbul Politikalar Merkezi, ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı da dahil olmak üzere farklı kurumlarda stajyer olarak çalıştı. Şu an Friedrich Naumann Vakfı'nda Program Görevlisi olarak çalışmakta ve enerji ve sürdürülebilir kalkınma üzerine yüksek lisans eğitimi almaktadır. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Esra Evyurt

Finans Sorumlusu

Laura Kunzendorf

Proje Asistanı

1994 doğumlu olan Laura, 2017 yılında Dresden Teknik Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Uluslararası Politik Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Başta mültecilerin işgücü piyasası entegrasyonuyla ilgili araştırmalara odaklandı. Çalışmalarının tam zamanında, Alman vakfı “Studienstiftung des Deutschen Volkes” un bir üyesiydi.
Her çalışmadan önce Laura, Alman Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen 2012-2013 yılları arasında Lübnan'daki gönüllü bir hizmet sırasında bir sivil toplum örgütünde çalıştı. Daha sonra, 2013-2014 yılları arasında Fransa'da özel bir sektörde stajyerlik yaptı ve çalışmalara dışarıdan destek vermeye devam etti. Daha sonra İstanbul'daki Friedrich Naumann Vakfı'nın yanı sıra Berlin'deki Alman-Arap Dostluk Derneği'nin stajyerliği yaptı. Eylül 2019’dan beri Friedrich Naumann Vakfı’nın Türkiye Ofisinde proje asistanı olarak çalışıyor.