Ekibimiz | fnst.org

Ekibimiz

ABC

Dr. Ronald Meinardus

Daimi Temsilci

Dr. Ronald Meinardus kendisini liberal, politik bir yorumcu, masa aktivisti ve dünya vatandaşı olarak tanımlıyor. 2019'un sonlarında Friedrich Naumann Özgürlük Vakfı'nın (FNF) Proje Direktörü olarak İstanbul'a gelen Dr. Meinardus, bundan önce Vakfın Yeni Delhi'deki Güney Asya  ve Kahire'deki Orta Doğu ve Kuzey Afrika ofislerinde bölge direktörü olarak görev yaptı. Daha önce Filipinler, Güney Kore ve Yunanistan'da da FNF'i temsil etti. Gazetecilik eğitim alan Dr. Meinardus, akademik dergilerde ve medyada güncel siyasi meseleler hakkında geniş çapta yayınlara sahiptir. Yeni Delhi'den ayrılmadan önce "Hindistan Ne Kadar Liberal? Dünyanın En Büyük Demokrasisinde Özgürlük Arayışı (Academic Foundation, 2019)" adlı kitabı editlemiştir.

 

Gülçin Sinav

Program Direktörü

1986 Aydın doğumlu olan Gülçin Sinav, İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği mezunudur. Yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesi ve European Institute ortaklığında, Avrupa Çalışmaları alanında almıştır. Daha önce İspanyol Büyük Elçiliği Ekonomi ve Ticaret Ofisi, ARI Hareketi ve İstanbul Aydın Üniversitesi'nde çeşitli deneyimleri vardır. Mart 2013'ten beri FNF ofisinde çalışmaktadır.

Elif Güney

Proje Koordinatörü

Elif Güney, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Lisansının son yılını Erasmus + programının bir parçası olarak, Universitad Complutense de Madrid, İspanya’da geçirdi. Friedrich Naumann ekibine katılmadan önce Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki gençlerin sorunlarını çözmek kurulan ve bir gençlik STK'sı olan Co-Opinion’nın kurucu ekibinde yer aldı. İstanbul Politikalar Merkezi, ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı da dahil olmak üzere farklı kurumlarda stajyer olarak çalıştı. Yüksek Lisans çalışmasında BRICS ülkelerindeki yenilenebilir enerji işbirliğini çalıştı. Şu an Friedrich Naumann Vakfı'nda Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Esra Evyurt

Finans Sorumlusu

Esra Evyurt Mersin Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümü mezunudur. Üniversite eğitimi aldığı sırada bir semester Erasmus+ öğrencisi olarak Würzburg/Almanya’da eğitim almıştır. Mezuniyeti sonrasında Würzburg Julius Maximilians Üniversitesi’nde almış olduğu bir yıllık profesyonel Almanca eğitimi sonrasında Robert Bosch Vakfı ve Deutsche Gesellschaft für Politische E.V tarafından yürütülen bir yıllık politika, iyi yönetişim ve uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra ayrıca Akdeniz Üniversitesi’nde Pedagoji Eğitimini de tamamladı. Friedrich Naumann Vakfı’na katılmadan önce Ankara’da FX Grup Şirketleri bünyesinde Proje Müdürü ve Ofis Yöneticisi olarak görev aldı. Sonrasında çalıştığı şirketin bünyesine katılan Alman Artixium Led Teknolojileri şirketinde yönetici olarak çalıştı. 2019 yılından bu yana kendisi Friedrich Naumann Vakfı ekibinin bir parçası.
Almanca ve ingilizce dillerine hakimdir.